Podczas przygotowywania się do zabiegu stulejki konieczne jest wzięcie pod uwagę czasu rekonwalescencji. W tym okresie rana będzie się goić, dlatego należy zapewnić jej odpowiednie warunki. Aby upewnić się, że proces gojenia będzie przebiegał w sposób niezakłócony, należy zastosować się do zaleceń po zabiegu.

Po przeprowadzeniu chirurgicznego leczenia stulejki, pacjent może powrócić do codziennej aktywności już po 24 godzinach od przeprowadzenia zabiegu. Do tego czasu pozostaje w szpitalu. Najważniejszą kwestią, jeśli chodzi o proces gojenia, jest opatrunek. Należy go zmieniać raz dziennie. Istotne jest także, by pacjent obchodził się z członkiem bardzo ostrożnie, inaczej mogłoby dojść do uszkodzenia nerwów oraz podrażnienia rany. Gdy pacjent obserwuje u siebie krwawienie, powinien je zatrzymać poprzez uciskanie. Jeśli nie przyniesie to skutku, powinien zgłosić się do lekarza.

W czasie, gdy na powierzchni członka występuje opuchlizna, należy dbać również o sposób jego ułożenia. Warto układać go w taki sposób, by był skierowany ku górze. W trakcie snu można umieszczać go w rulonie z gazy albo bandaża. Dzięki temu chłonka oraz krew będą mogły sprawniej odpłynąć, co pozwoli na szybsze ustąpienie obrzęku.

Po wykonanym zabiegu, pacjent powinien przez około 2-3 tygodnie powinien unikać jakiegokolwiek, wzmożonego wysiłku fizycznego, a przez cztery tygodnie powinien powstrzymać się od wszelkich kontaktów seksualnych. Niezastosowanie się do tego zalecenia może spowodować powstanie mikrourazów, które z czasem przerodzą się w blizny, ponadto, mogłoby to negatywnie wpłynąć na proces gojenia tkanek.

W procesie leczenia bardzo istotną kwestią jest dbanie o higienę. Należy przemywać prącie mydłem, naparem z rumianku lub Ribanolu, ponieważ mają one działanie antybakteryjne.

Gdy tkanki się zrosną, a szwy zostaną usunięte lub ulegną rozpuszczeniu, można rozpocząć proces rehabilitacji prącia. W tym celu warto odwodzić i przywodzić penisa, stosując swego rodzaju masaż. Dzięki temu można będzie uniknąć ponownego zwężenia ujścia napletka.