informacje i zalecenia dotyczące
schorzeń urologicznych

Jako doświadczony, gdański urolog wiem, jak schorzenia dotykające dolne drogi moczowe utrudniają codzienne funkcjonowanie. Schorzenia te często sprawiają ból lub dyskomfort, a także mogą prowadzić do poważnych powikłań zagrażających życiu. Jako profesjonalny urolog w Gdańsku wiem również, jak ważne jest odpowiednio wczesne rozpoznanie problemu i rozpoczęcie leczenia pod okiem specjalisty. Moja wieloletnia praktyka sprawia, że w gabinecie urologicznym FEBU w Gdańsku Panowie zawsze czują się komfortowo. Zajmuję się leczeniem m.in. zaburzeń erekcji, nowotworów narządów moczowo-płciowych, czy urologicznych aspektów niepłodności męskiej. Posiadam nowoczesny sprzęt, dzięki czemu w moim gabinecie urologicznym wykonuję zróżnicowane i skomplikowane zabiegi urologiczne w Trójmieście. 

Urologia to dział medycyny zajmująca się budową, fizjologią i schorzeniami układu moczowo płciowego u mężczyzn oraz układu moczowego u kobiet, a częściowo również żeńskim układem płciowym. Jako urolog przyjmujący prywatnie w Gdańsku i jednocześnie specjalista w gdańskim gabinecie, zajmuję się leczeniem operacyjnym i nieoperacyjnym schorzeń układu moczowo – płciowego. Jest ona ściśle związana związana z innymi dziedzinami medycyny takimi jak onkologia, nefrologia, ginekologia, chirurgia, gastroenterologia i endokrynologia. W gabinecie urologicznym FEBU w Gdańsku zajmuję się leczeniem operacyjnym i nieoperacyjnym schorzeń układu moczowo-płciowego. 

Wizyta u urologa wiąże się często z niepotrzebnym stresem, w związku z czym zdarza się, że mężczyźni (nawet jeśli odczuwają jakieś objawy czy dyskomfort) odkładają ją w nieskończoność. Takie zachowanie niestety może prowadzić do poważniejszych kłopotów. Tymczasem wizyta w gabinecie urologa w Gdańsku nie musi być problematyczna, wystarczy jedynie się do niej odpowiednio nastawić. Ważna jest świadomość, jak powszechne są niektóre przypadłości i jak łatwo urolog może je wyleczyć. Jeśli interesuje Cię urolog Gdańsk prywatnie oferuje bezstresowe wizyty i leczenie przy wykorzystaniu najnowszych technik.

Aby wizyta u urologa w Gdańsku prywatnie przebiegła bezstresowo, warto się do niej przygotować. Po pierwsze potrzebne będą wszelkie dokumenty związane z dotychczasowym leczeniem czy przyjmowanymi lekami, aby urolog miał komplet wiedzy na temat stanu zdrowia pacjenta. Po drugie, warto bezpośrednio przed wizytą spisać na kartce wszystkie dokuczające dolegliwości, aby w gabinecie nie zapomnieć o żadnej z nich i jasno wyjaśnić swój problem. W państwowych placówkach przed wizytą konieczne jest także posiadanie skierowania, jednak u urologa w Gdańsku w prywatnym gabinecie nie jest ono oczywiście wymagane.

Jeśli interesuje Cię urolog Gdańsk prywatnie oferuje pomoc wysokiej klasy specjalistów. Każda wizyta zaczyna się od przeprowadzenia dokładnego wywiadu. Od tej wiedzy uzależniona jest właściwa diagnoza oraz kierunek leczenia. Szczegóły badania w gabinecie zależą natomiast od tego, jakie problemy występują w danym przypadku (może to być badanie jąder lub prostaty).

Pewnie zastanawiasz się, w jakich przypadkach przyjmuje urolog Gdańsk, Warszawa, Poznań czy kliniki w innych miastach najczęściej otwierają drzwi przed pacjentami z takimi objawami jak zbyt częste oddawanie lub nietrzymanie moczu. Niepokojące powinny być też zmiany w moczu (mocz z krwią, o ciemnej barwie lub białkomocz), ciągłe uczucie parcia na pęcherz, ból podbrzusza i dolnej partii pleców, ból podczas oddawania moczu, a także ból i zmiany w wyglądzie prącia czy jąder. Każda z tego typu powracających dolegliwości powinna być przyczynkiem do wizyty u urologa, jeśli zaś objawy te występują równocześnie – wizyty nie powinno się odkładać. Dlatego warto wybrać się do urologa w Gdańsku prywatnie, by szybko zdiagnozować i rozwiązać problem.

Jest to schorzenie obejmujące swym zasięgiem dolne drogi moczowe u mężczyzn. Następstwem choroby jest niekomfortowy ucisk na cewkę moczową, a w konsekwencji utrudnienie oddawania moczu. Dyskomfort ten związany jest z rozrastaniem się komórek gruczołowych i podścieliska gruczołu krokowego. Schorzenie to dotyka ponad 50% mężczyzn i w grupie tej dominują panowie po 60 roku życia. Prawdopodobieństwo wystąpienia tej choroby, wzrasta wraz z wiekiem. Jeżeli dotyczą Cię poniższe objawy, zgłoś się do urologa prywatnie, aby jak najszybciej zdiagnozować i poradzić sobie z tą dokuczliwą chorobą.

Objawami powiększenia stercza, które powinny skłonić pacjenta do wizyty u urologa mogą być m.in.:

  • osłabienie strumienia moczu,
  • nykturia (konieczność oddawania moczu w godzinach nocnych),
  • parcia na oddawanie moczu,
  • wydłużony czas oddawania moczu,
  • uczucie niepełnego oddania moczu,
  • trudności w rozpoczęciu mikcji i w konsekwencji zatrzymanie moczu.

Rodzaj zaburzeń seksualnych będący dysfunkcją wzwodu prącia (ang. ED – erectile dysfunction), jest to niezdolność do uzyskania i/lub utrzymania wzwodu (erekcji) niezbędnego do odbycia satysfakcjonującego stosunku płciowego. Na zaburzenia erekcji cierpi w Polsce około 1,5 mln mężczyzn, tylko 15% decyduje się na wizytę u urologa i wdrożenie skutecznej terapii. Należy pamiętać, że opóźnienie leczenia może skutkować utrwaleniem impotencji.

Jeżeli interesuje Cię urolog przyjmujący prywatnie w Gdańsku i dodatkowo trapią Cię problemy z zaburzeniami erekcji zapraszam do gabinetu urologicznego w Trójmieście. Jestem gdańskim urologiem, który przyjmuje prywatnie w związku z czym nie ma obawy długiego wyczekiwania w kolejkach do gabinetu. Pamiętaj, że zgłaszając się do urologa prywatnie, masz gwarancję szybszego rozpoznania choroby i w konsekwencji przywrócenia komfortu życia.

Posiadam wieloletnie doświadczenie oraz odpowiednie kwalifikacje. Gwarantuję udzielenie w pełni profesjonalnej pomocy medycznej w swobodnej i bezstresowej atmosferze. Nasi specjaliści dokładają wszelkich starań aby zapewnić możliwie najwyższy komfort pacjentom.

ZAPRASZAM DO PLACÓWki

Mini Medica

kliniki pl artur rucinski