Zabieg obrzezania w Gdańsku

Obrzezanie jest zabiegiem wykonywanym w celu usunięcia zwężonej części napletka. Ta procedura chirurgiczna ma na celu nie tylko ułatwienie utrzymania higieny, ale też poprawę jakości życia seksualnego (wysoka skuteczność w przypadku występowania wytrysku przedwczesnego). Obrzezanie w Gdańsku jest wykonywane przez doświadczonego lekarza urologa i po wcześniejszym wywiadzie medycznym.

Jak wykonuje się obrzezanie?

Zabieg obrzezania jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym w przypadku nadmiaru napletka, nawracających infekcji intymnych, stulejki lub załupka. W rzadkich przypadkach z przyczyn medycznych obrzezanie całkowite wykonuje się też w znieczuleniu ogólnym.

Procedurę wykonuje się też z przyczyn religijnych. Zabieg obrzezania jest niewielką procedurą medyczną przeprowadzaną w znieczuleniu nasiękowym. W trakcie zabiegu urolog kilkukrotnie nakłuwa okolice podstawy prącia i podaje znieczulenie, a następnie wycina nadmiar napletka na wysokości rowka zażołędnego. Następnie zszywa pozostałą skórę szwami wchłanialnymi rozpuszczającymi się po 3-4 tygodniach. Zabieg obrzezania trwa zwykle 45-60 minut, a po jego wykonaniu zakładany jest opatrunek. Procedura nie wymaga hospitalizacji, ale wiąże się z kilkudniową rekonwalescencją.

Zabieg obrzezania nie wymaga szczególnego przygotowania, zalecane jest jednak wykonanie badania morfologii krwi oraz poziomu glukozy w surowicy krwi. Ważne jest tylko to, by pacjent zabrał ze sobą niezbędną dokumentację medyczną. Przed obrzezaniem należy jednak zdjąć biżuterię i poinformować specjalistów o wszystkich przyjmowanych lekach. Lekarze wykonujący obrzezanie informują pacjenta o ew. przeciwwskazaniach do zabiegu i możliwych powikłaniach. Przeciwwskazaniami są m.in. hemofilia, stany zapalne, alergie na środki znieczulające oraz choroby serca i układu krążenia. Po zabiegu może pojawić się ból, opuchlizna, krwiak i rozejście szwów w przypadku erekcji przed całkowitym wygojeniem rany. Obrzezanie jest jednak postrzegane jako stosunkowo bezpieczny zabieg obarczony niskim ryzykiem powikłań.

Wskazania do zabiegu obrzezania

Zabieg obrzezania jest wykonywany u mężczyzn, którzy borykają się z nadmiarem napletka prowadzącym do infekcji oraz utrudniającym współżycie seksualne (wytrysk przedwczesny, niemożność utrzymania lub wywołania erekcji). Procedura jest wykonywana też w przypadku stulejki, czyli schorzenia polegającego na zwężeniu ujścia napletka, który w przypadku erekcji wywołuje ból oraz nieprzyjemny ucisk, a także zwiększa późniejsze ryzyko raka prącia. Obrzezaniu zwyczajowo poddają się też wyznawcy judaizmu, dla których ta procedura jest religijnym wymogiem. Wskazaniami do wykonania zabiegu obrzezania są trudności z odprowadzaniem napletka, powracające infekcje żołędzi oraz ból podczas stosunku.

Zalecenia po zabiegu usunięcia stulejki

Po zabiegu obrzezania konieczne jest szczególne dbanie o higienę operowanych okolic. Konieczna jest przede wszystkim codzienna pielęgnacja i odkażanie rany preparatem zaleconym przez specjalistę oraz aplikacja maści z antybiotykiem, a następnie nakładanie czystych jałowych opatrunków. Rana będzie się goić ok. 4 tygodni i na ten czas należy się też wstrzymać z aktywnością seksualną, a przez tydzień po obrzezaniu zrezygnować z wymagającej aktywności fizycznej. Po zabiegu możliwe jest miejscowe krwawienie i opuchlizna, które są naturalną konsekwencją przerwania ciągłości tkanek. Należy uważać również na drażnienie rany bielizną i ubraniami oraz na ewentualne reakcje alergiczne na stosowane medykamenty.

Pacjent po zabiegu obrzezania nie powinien stosować doustnych leków hamujących krzepnięcie krwi (leki typu Aspiryna, Acard i Polocard), ponieważ może to uaktywnić krwawienie. Po zabiegu mogą wystąpić niewielkie dolegliwości bólowe, które z powodzeniem można niwelować przeciwbólowymi lekami w formie doustnej.

ZAPRASZAM DO PLACÓWki

Mini Medica

kliniki pl artur rucinski