Mało inwazyjne zabiegi powiększania prącia, są jak dotąd jedyną uznaną i bezpieczną metodą (Nugteren HM).

Przeważającą przyczyną dla której mężczyźni decydują się na powiększanie penisa jest rozmiar. Należy też wspomnieć o innych przyczynach (psychologicznych), w przypadku których należy dokładnie omówić problem z pacjentem, aby sprecyzować jego oczekiwania i ewentualnie skonsultować z psychoterapeutą. Do rzadszych powodów, dla których wykonujemy zabiegi powiększania, jest m.in zespół małego penisa -SPS ( small penis syndrome). Wielu mężczyzn z Trójmiasta decyduje się na ten zabieg w Gdańsku.

Przyjmuje się, że około 55% mężczyzn nie jest zadowolona z rozmiarów swojego członka - niezadowolenie w grupie ich partnerek sięga 20%. Na zadane pytanie czy wolałabyś, aby Twój partner posiadał dłuższego czy grubszego członka - większość opowiadała się za pogrubieniem. Według profesora Lwa Starowicza - większe znaczenie ma grubość członka niż jego długość ponieważ najwięcej receptorów znajduje się na bocznych ścianach pochwy. Punkt "G"(przestrzeń Grafenberga) to splot zakończeń nerwowych w pochwie znajdujących się około 7 cm od przedsionka, który może być masowany przez nawet krótkie prącie. Doznania dla kobiety są jednak mocniejsze w przypadku grubszych penisów.

Bezpośrednio przed zabiegiem obligatoryjna jest konsultacja lekarska podczas której dochodzi do zebrania wywiadu, badania fizykalnego oraz dokonania pomiarów długości i obwodu prącia. Podczas tej wizyty przedstawia się pacjentowi różne metody powiększania penisa i wspólnie dokonuje się najlepszego wyboru. Rad oraz wskazówek  można zasięgnąć w gabinetach urologicznych, w większych miastach Polski takich jak Gdańsk, Warszawa czy Wrocław.

 

Techniki - powiększanie penisa:

- kwas hialuronowy

- allogeniczny przeszczep tłuszczu

- wydłużenie więzadła wieszadłowego prącia

- kombinacje różnych technik

Zabieg powiększania penisa przy użyciu kwasu hialuronowego jest procedurą prostą i bezpieczną, wykonywaną w znieczuleniu miejscowym. Bezpośrednio po zabiegu może utrzymywać się niewielki obrzęk oraz ból. Czasami powstają nieduże krwiaki, które ulegają samoistnemu wchłonięciu. Wskazana jest po zabiegu abstynencja seksualna przez okres do 4 tygodni. Przyjmuje się, że zabieg z użyciem kwasu hialuronowego może wydłużyć penisa od 2,5 - 5 cm i zwiększyć obwód do około 3 cm.

Satysfakcja wśród mężczyzn z użyciem kwasu hialuronowego wynosi 80% i procent ten dotyczy również pacjentów z Trójmiasta, w tym Gdańska. Nie stwierdzono aby przeprowadzony zabieg wpływał na jakość erekcji oraz doznania erotyczne.

Czasami istnieje konieczność powtórzenia zabiegu - wg różnych źródeł po około 6-24 miesięcy.

 

Przeciwwskazania:

- zaburzenia układu krzepnięcia

- choroby zapalne i nowotworowe narządów moczowo-płciowych

- stulejka

- uczulenie na składniki preparatu

 

 

Zabieg powiększania penisa przy użyciu allogenicznego przeszczepu tłuszczu polega na odpowiednim pobraniu tkanki tłuszczowej z powłok brzucha ewentualnie wewnętrznej powierzchni ud. W tym przypadku procedura ta nie jest możliwa do wykonania u osób szczupłych lub posiadających niski procent tkanki tłuszczonej (np sportowcy).

Sporadycznie wykonuje się zabieg wydłużenia więzadła wieszadłowego penisa, który co prawda wydłuża znamiennie długość prącia ,ale jednocześnie powoduje nadmierną ruchomość w zakresie nasady prącia i utrudnia kontrole nad wzwodem (objaw wahadła). Ponad to w stanie erekcji uzyskuje się wzrost długości o około 1,5cm.

penis przed i po zabiegu powiększania prącia

Przed zabiegem i po zabiegu

Reasumując, rozwój technik powiększania penisa w ostatnich 10 latach sprawił, że pacjenci coraz chętniej i śmielej poddają się takim zabiegom. Odczuwają zdecydowaną poprawę natury fizycznej, ale przede wszystkim nie do przecenienia jest znakomity i wymierny wpływ na ich zdrowie psychoseksualne. Obserwacje partnerów idą w parze ze zgłaszaną przez ich partnerki poprawę w sferze wspólnych doznań erotycznych. Zabiegowi powiększania penisa można poddać się w większych miastach Polski. Na pomorzu metoda ta dostępna jest np. w Gdańsku.

Wybór właściwej metody powiększania penisa, a skuteczność zabiegu

Możliwości medycyny estetycznej w zakresie powiększania penisa są – jak wykazaliśmy powyżej - dość duże. Umożliwia to dobranie właściwego sposobu powiększania penisa do sytuacji konkretnego pacjenta. Zastosowanie zaś kombinacji różnych metod sprawia, że powiększanie penisa jest w pełni skuteczne w każdym niemal przypadku. Dodatkowo warto podkreślić, że powiększanie penisa nie jest zbyt inwazyjnym zabiegiem, a to oznacza większy poziom bezpieczeństwa dla pacjenta.

Jeśli interesuje Cię powiększanie penisa Gdańsk i inne większe miasta Polski umożliwiają wykonanie zabiegu w sposób profesjonalny i skuteczny. Bez wątpienia powiększenie penisa u osób, które odczuwają wysoki poziom dyskomfortu związanego z przekonaniem, że jest nie dość długi i gruby, może przyczynić się do znacznej poprawy jakości ich życia (i to nie tylko seksualnego). Podkreślamy jednak, że zabieg powiększenia penisa w Gdańsku (czy innym mieście Polski) zawsze powinien być wykonany przez ekspertów i połączony ze zmianą nastawienia psychicznego. Najlepiej skonsultować swoją sytuację bezpośrednio z lekarzem specjalistą.