Wazektomia jest nowoczesną metodą antykoncepcyjną, skierowaną do mężczyzn, która cieszy się niezwykłą skutecznością, bezpieczeństwem i prostotą.

Wazektomia jest także zabiegiem minimalnie inwazyjnym i nie wymagającym znieczulenia ogólnego. Polega na przecięciu nasieniowodów, co skutkuje brakiem możliwości transportu plemników i tym samym uniemożliwia zapłodnienie. Ważnym podkreślenia jest fakt, iż zabieg wazektomii nie wpływa na libido, erekcję oraz orgazmy. Po zabiegu pacjent może spokojnie wrócić do domu. Skuteczność tej metody wynosi ponad 99% i w dużych polskich miastach, takich jak Gdańsk, Warszawa czy Wrocław również odnotowuje się tak wysoki odsetek skuteczności. Współżycie bez antykoncepcji można rozpocząć po około 20 stosunkach lub 2 miesiącach, co powinno być poprzedzone badaniem nasienia,w którym nie stwierdza się obecności plemników.

Zabieg wazektomii powinni rozważyć mężczyźni, którym zależy na współżyciu seksualnym bez obaw o przypadkową ciąże, posiadający już dzieci, w przypadku kiedy ciąża może zagrażać zdrowiu partnerki oraz w przypadku kiedy partnerka nie może stosować środków antykoncepcyjnych. Jeżeli należysz do jednej z powyższych grup, to Gdańsk jest miastem, w którym możesz poddać się  temu zabiegowi.

Wazektomia to zabieg, który ma zdecydowanie więcej zalet niż wad. Jej skuteczność jest prawie stuprocentowa, nie wpływa na funkcje seksualne i nie ma skutków ubocznych. Dodatkowo eliminuje uciążliwą konieczność pamiętania o stosowaniu innych metod antykoncepcyjnych przy jednoczesnej oszczędności pieniędzy. Wazektomia jest bowiem jedną z tańszych metod antykoncepcyjnych.

Jeżeli jesteś z Trójmiasta i zainteresował Cię powyższy temat, to zapraszam do kontaktu. Zabieg wazektomii wykonuje w swoim prywatnym gabinecie na terenia Gdańska.

Wazektomia bez skalpela

Wazektomię w Gdańsku, Warszawie czy innym mieście wykonuje się obecnie innowacyjną, mało inwazyjną, bezpieczną metodą. Jest nią tzw. wazektomia bez skalpela, gdzie zamiast nacięcia stosuje się rozwarstwienie skóry. To zabieg przeprowadzany przez doświadczonych lekarzy bardzo szybko i sprawnie, zaledwie w ciągu kliku minut. W praktyce więc formalności związane ze wstępnymi badaniami i wywiadem trwają dłużej niż sam zabieg. Podczas wazektomii pacjent nie jest nawet poddawany narkozie, a jedynie miejscowemu znieczuleniu i nie odczuwa bólu (zazwyczaj doświadczany jest jedynie dyskomfort). W zabiegu wazektomii można więc wziąć udział bez obaw, szczególnie że nie wiąże się on także z ryzykiem infekcji, a współczesne możliwości medycyny powalają na cofnięcie jego efektów. Jeśli więc interesuje Cię wazektomia Gdańsk, Wrocław czy inne duże miasto w Polsce z pewnością posiada wyspecjalizowane kliniki, w których wazektomię przeprowadza się ze stuprocentową skutecznością.