Operacja powiększania członka – najważniejsze fakty

Zarówno w celu leczenia schorzeń, jak i wykonania zabiegów medycyny estetycznej konieczna Penis może rosnąć nawet do 20. roku życia. W przypadku, gdy jego rozmiar nie jest zadowalający, nie pozwala na osiągnięcie satysfakcji z życia seksualnego, pacjenci zaczynają zastanawiać się nad możliwościami medycyny estetycznej. Istnieje zabieg powiększania prącia. Jest to zabieg dedykowany osobom powyżej 20. roku życia. Do uzyskania zamierzonego efektu bardzo ważny jest np. dobór właściwego sposobu powiększania członka do konkretnego pacjenta. Istnieje również możliwość kombinacji różnych technik. Jeśli zastanawiasz się, co należy wiedzieć, zanim zdecydujesz się na skorzystanie z zabiegu, to zapraszamy do przeczytania poniższego artykułu.

Metody powiększania członka

Istnieje kilka technik powiększania prącia:

  • kwasem hialuronowym – jest to stosunkowo prosta procedura, która wykonywana jest w znieczuleniu miejscowym. Bezpośrednio po zabiegu może utrzymywać się niewielki obrzęk oraz może występować ból. Zdarza się, że powstają również nieduże krwiaki, niemniej jednak ulegają one samoistnemu wchłonięciu. Po zabiegu wskazana jest abstynencja seksualna do 4 tygodni.
  • autologicznym przeszczepem tłuszczu – zabieg ten polega na pobraniu tkanki tłuszczowej z powłok brzucha lub ewentualnie z zewnętrznej powierzchni ud czy z pośladków. Jest to bardziej inwazyjna metoda w porównaniu z użyciem kwasu hialuronowego. Materiał do iniekcji pobierany jest na drodze liposukcji. Ta metoda nie jest możliwa w przypadku osób bardzo szczupłych lub posiadających niski procent tkanki tłuszczowej.
  • wydłużeniem więzadła wieszadłowego prącia – jest to najrzadziej wykonywana metoda, która wydłuża długość prącia, niemniej jednak może powodować nadmierną ruchomość w zakresie nasady prącia, przez co utrudnia kontrolę nad wzwodem.

Jedną z możliwych metod jest także kombinacja różnych technik.

Wskazania do zabiegu powiększania członka

Zarówno wskazania, jak i zakres zabiegu ustalane są indywidualnie po konsultacji pacjenta z lekarzem. Jedną z przyczyn, dla których mężczyźni decydują się na zabieg powiększania prącia jest rozmiar penisa. Zabieg przeprowadzany jest także w przypadku subiektywnego niezadowolenia pacjenta, gdyż celem powiększania członka jest zwiększenie obwodu penisa. Innym wskazaniem do zabiegu jest zespół małego penisa (small penis syndrome).

Zabieg powiększania członka – przeciwwskazania

Przeciwwskazania do zabiegu powiększania penisa mogą różnić się w zależności od zastosowanej metody. Obejmują one m.in.:

  • zaburzenia układu krzepnięcia,
  • stulejkę,
  • choroby nowotworowe,
  • infekcje wirusowe narządów moczowo-płciowych,
  • stany zapalne narządów moczowo-płciowych lub pachwin,
  • problemy z potencją,
  • uczulenia na składniki preparatu.

Przygotowania do zabiegu powiększania członka

Bezpośrednio przed zabiegiem przeprowadzana jest obligatoryjna konsultacja lekarska. Podczas konsultacji dochodzi do wywiadu i badania fizykalnego. To również wtedy odbywają się pomiary długości i obwodu penisa. W trakcie konsultacji pacjent zostaje także poinformowany o możliwych do osiągnięcia efektach. Czasami lekarz zleca badania, które należy wykonać w ustalonym terminie. Ponadto na kilka dni przed należy również pod kontrolą lekarza zrezygnować z przyjmowania leków rozrzedzających krew i leków przeciwzapalnych.

Co po zabiegu powiększania członka?

Po powiększaniu członka i krótkiej obserwacji pacjenta lekarz decyduje o wypisaniu go do domu. Po zabiegu pacjent musi przestrzegać kilku zaleceń, które obejmują dbanie o higienę i pielęgnację miejsc intymnych oraz zarówno powstrzymanie się od nadmiernego wysiłku fizycznego przez około 7-14 dni, jak i powstrzymanie się od aktywności seksualnej przez okres 2 tygodni. Należy również stawić się na wizytę kontrolną w czasie wyznaczonym przez lekarza.<

Operacja powiększania członka – co jeszcze warto wiedzieć?

Cena powiększania penisa zależy od kilku czynników, takich jak wybór dokładnej techniki czy sposób wykonania znieczulenia. Istnieje również ryzyko wystąpienia efektów ubocznych, takich jak zasinienie i obrzęk oraz dolegliwości bólowe. Ponadto po wstrzyknięciu preparatu możliwe jest odczuwanie “gąbczastości” członka. Samo powiększanie prącia nie wymusza jednak żadnych zmian w codziennym funkcjonowaniu pacjenta.

Podobne wpisy