Na czym polega obrzezanie – zabieg stulejki

Zabieg stulejki – obrzezania to usunięcie części lub całego napletka, ale określeniem tym mianuje się również usuwanie wędzidełka napletkowego. Natomiast o radykalnym obrzezaniu mówi się wtedy, kiedy wewnętrzna jak i zewnętrzna warstwa napletka jest całkowicie usunięta, a żołądź jest na stałe odsunięta. 
Istnieje kilka stylów obrzezania i ich kategoryzacja zależna jest od stopnia napięcia skóry po zabiegu oraz samej lokalizacji napięcia. W Europie najpopularniejszym stylem jest styl low – loose, w związku z czym metodę tę praktykuje się również w Polsce, np. w Gdańsku.

Jakie są zalety zabiegu stulejki?

Zabieg stulejki – obrzezania ma wiele zalet, zarówno dla osoby decydującej się na obrzezanie członka oraz dla partnerki seksualnej obrzezanego. Podczas usuwania napletka lub jego części minimalizuje się prawdopodobieństwo namnażania się w tym obszarze bakterii oraz wirusów. Jest to związane z wyeliminowaniem gromadzenia się pod napletkiem złuszczonego naskórka, łoju, moczu czy nasienia. W związku z takim stanem rzeczy, ogranicza się ryzyko pojawienia się stanu zapalnego a  nawet niepłodności. Dodatkowo efektem obrzezania członka, jest zmiana flory bakteryjnej prącia. To z kolei obniża ryzyko zakażenia wirusem HIV czy HPV, zarówno u mężczyzny jak i jego partnerki seksualnej. Ogranicza się bowiem prawdopodobieństwo przenoszenia się bakterii czy wirusów drogą płciową. Zarówno w Gdańsku jak i innych dużych miastach Polski, można poddać się temu zabiegowi.
Zabieg stulejki sprawdzi się również u mężczyzn, u których występuje defekt anatomiczny – stulejka. Jeżeli jesteś z Gdańska i zdecydujesz się na usunięcie części lub całego napletka Twoje życie seksualne może ulec znacznej poprawie oraz ułatwi to codzienną higienę. Dodatkowo wpłynie to również na ogólną poprawę komfortu życia i codziennego funkcjonowania.

Cały zabieg trwa od pół godziny do 45 minut i rana goi się od 2 do 4 tygodni. Powikłania występują u niewielkiego odsetka mężczyzn poddanych zabiegowi.

Jeżeli mieszkasz na pomorzu i jesteś zainteresowany tym zabiegiem, możesz zdecydować się na obrzezanie w Gdańsku.

Wskazania medyczne do obrzezania

Obecnie coraz częściej obrzezanie wykonuje się ze wskazań medycznych (a nie jak kiedyś z przyczyn społeczno–kulturowych). Występują one jednak dość rzadko, chodzi o schorzenia takie jak stulejka, zapalenie żołędzi, a także ewentualne problemy wynikające z niemożności zachowania właściwej higieny intymnej (np. przez nadmierną potliwość lub nawracające stany zapalne). Problem stulejki może być wrodzony bądź nabyty i występuje u mężczyzn w różnym wieku. Warto jednak podkreślić, że zabieg stulejki jest obecnie wykonywany w profesjonalnych klinikach bez większych problemów – skutecznie i w pełni bezpiecznie.

Zalecenia do obrzezania i zabiegu stulejki

Ostatnie badania obaliły twierdzenie o tym, że obrzezanie miałoby mieć negatywny wpływ na poziom satysfakcji z życia seksualnego. Może zwiększać jego bezpieczeństwo, bo zmniejsza ryzyko zakażenia bakteryjnego czy wirusowego. Nie oznacza to jednak, że zabieg obrzezania jest zalecany każdemu. Poza wyraźnymi wskazaniami medycznymi, kieruje się na niego jedynie osoby, które podejmują się ryzykownych zachowań seksualnych lub mają skłonność do infekcji. Jeśli chodzi o stulejkę – tu leczenie ma zazwyczaj jednoznacznie pozytywny wpływ na doznania seksualne. Ale to wydaje się oczywiste, ponieważ zabieg stulejki wykonywany jest tylko w wypadku wystąpienia konkretnych problemów. Dlatego jeśli istnieją wskazania, aby leczona była stulejka Gdańsk, Warszawa i inne miasta Polski umożliwiają obecnie przeprowadzenie stosownego, skutecznego i w pełni bezpiecznego zabiegu.

Obrzezanie Gdańsk i inne miasta Polski

Wyróżnia się kilka technik obrzezania ze względu na ilość usuniętego napletka oraz stopień napięcia pozostałej skóry:

  • high & tight;
  • high & loose;
  • low & tight;
  • low & loose.

Określenia low (nisko) oraz high (wysoko) dotyczą położenia blizny w stosunku do żołędzi, natomiast loose (luźny) i tight (ciasny) – ilości wyciętej skóry. W Europie stosuje się najczęściej ostatni z wymienionych typów (low&loose). Takie zabiegi wykonuje się w klinikach w całej Polsce, można więc dokonać obrzezania w Gdańsku, Warszawie, Wrocławiu i innych dużych miastach. Warto przy tym zaznaczyć, że nowoczesne kliniki sięgają częściej po laserowy nóż chirurgiczny niż tradycyjny skalpel, co pozwala na bardzo precyzyjne wykonanie zabiegu.

Zabieg stulejki

Jednym z głównych wskazań medycznych do usunięcia napletka jest tzw. stulejka, czyli schorzenie polegające na zwężeniu ujścia napletka. Utrudnia to, a czasem wręcz uniemożliwia ściągnięcie go (i w stanie spoczynku i w wzwodzie). Czasem zaś sprawia, że zsunięty napletek do rowka zażołędnego podczas erekcji powoduje ucisk i ból. Problem ten jednak usuwa się, skutecznie lecząc stulejkę w Gdańsku czy Warszawie – ważne jedynie, aby wybrać profesjonalną klinikę.

Operacyjne leczenie stulejki w Gdańsku

Stulejkę leczy się u mężczyzn w każdym wieku, wyłączając okres przed 2 rokiem życia. Wykonanie zabiegu stulejki w Gdańsku, Warszawie czy Poznaniu jest w pełni bezpieczne. Zależnie od przypadku, stosuje się metody plastyczne bądź chirurgiczne. Zabiegu stulejki dokonuje się przy znieczuleniu miejscowym, a pacjent odzyskuje całkowitą sprawność już po około 2-4 tygodniach po jego wykonaniu. Jeśli więc interesuje Cię zabieg stulejki Gdańsk z pewnością jest miastem, w którym możesz poddać się bezpiecznej metodzie.

Stulejka – kiedy wykonać zabieg obrzezania?

Obrzezanie zaleca się zarówno ze względów zdrowotnych, jak również estetycznych. Nierzadko wiążę się także z przekonaniami religijnymi. Wykonać można je niemal w każdym wieku. Coraz więcej badań klinicznych wskazuje na konieczność wykonania tego zabiegu w przypadkach występowania u pacjenta wytrysku przedwczesnego. Istnieje przynajmniej kilka metod przeprowadzenia zabiegu, w czasie którego usuwa się część bądź całość napletka. Dobrym wyborem będzie zapisanie się na zabieg stulejki w Gdańsku, gdzie znajduje się profesjonalna klinika lekarska. Niestety, istnieją pewne przeciwskazania , o których po konsultacji i badaniu urologicznym poinformuje lekarz. Obrzezanie nie powinno wywoływać żądnych powikłań czy skutków ubocznych, wymagany jest jednak krótki okres rekonwalescencji, który wiąże się z pewnym dyskomfortem. W trakcie jego trwania należy bezwzględnie zrezygnować ze stosunków seksualnych. Obrzezanie w Gdańsku przeprowadza się przy użyciu nowoczesnych i zaawansowanych narzędzi.

Podobne wpisy