Powiększanie penisa kwasem hialuronowym

Wielkość penisa jest dla większości mężczyzn bardzo istotna. Od dawna stanowi także problem, z którym próbowano sobie poradzić. Pierwsze wzmianki na temat prób jego powiększenia pochodzą ze starożytności. Nic w tym dziwnego, ponieważ rozmiar członka jest czynnikiem, który powoduje wiele kompleksów u mężczyzn w każdym wieku. Chociaż powszechnie powtarzane jest hasło, że rozmiar nie ma w tym przypadku znaczenia, większość mężczyzn jest niezadowolona z długości lub objętości swojego członka. Według badań, również wiele kobiet uważa, że jego wymiary mają znaczenie.

Dobrą wiadomością jest jednak fakt, że współczesna medycyna posiada możliwości, które pozwalają rozwiązać ten problem. Jednym z dostępnych rozwiązań jest powiększanie penisa kwasem hialuronowym. Jest to stosunkowo nowa metoda, przeprowadzana zaledwie w kilku klinikach w Polsce. Jest mniej inwazyjną alternatywą dla zabiegów chirurgicznych i polega na wstrzyknięciu kwasu hialuronowego, który powoduje wydłużenie oraz pogrubienie członka.

Sposoby powiększenia penisa

Wielu mężczyzn uważa, że ich przyrodzenie jest zbyt małe i poszukuje sposobu na jego powiększenie. Pomocny może być zabieg polegający na wstrzyknięciu kwasu hialuronowego. W odróżnianiu od operacji chirurgicznej, jest on nieinwazyjny. Stanowi także alternatywę dla ćwiczeń, tabletek lub wykorzystania specjalnych urządzeń, które bywają niebezpieczne. Jego efektem może być zwiększenie obwodu chłonka o 2 lub nawet 5 cm oraz zwiększenie jego długości o 1-3 cm.

Biorąc pod uwagę, że średnia długość członka, mieści się między 12,6, a 15 cm, centymetr więcej robi różnicę. Należy jednak pamiętać, że wymiary członka mogą być różne, zależnie od wielu czynników, takich jak temperatura zewnętrzna, stopień podniecenia czy nawet pora dnia. Dlatego w celu osiągnięcia wiarygodnych rezultatów, należy pomiar przeprowadzić kilkukrotnie, a następnie wyciągnąć średnią.

Do przeprowadzenia zabiegu powiększania penisa kwasem hialuronowym nie ma medycznych wskazań. Stanowi on rozwiązanie dla mężczyzn, których problemem jest rozmiar ich członka i w związku z tym odczuwają dyskomfort.

Czym jest kwas hialuronowy?

Chcąc zrozumieć działanie zabiegu, należy najpierw dowiedzieć się, czym jest kwas hialuronowy, wykorzystywany w tej metodzie powiększania penisa. Preparaty zawierające tę substancję są powszechnie stosowane w medycynie estetycznej. Wykorzystuje się je np. przy powiększaniu ust lub wygładzaniu zmarszczek.

Jest to substancja, która naturalnie występuje w organizmie człowieka, dzięki czemu prawdopodobieństwo uczulenia jest bardzo małe, ponadto substancja jest biodegradowalna. Wbrew swojej nazwie, kwas hialuronowy nie jest kwasem tylko wielocukrem. Ma formę gęstej, półprzezroczystej cieczy. Naturalnie znajduje się w tkance łącznej i odpowiada za jej sprężystość. Jest obecny w naszej skórze, oczach oraz stawach. Do jego zalet należy fakt, że potrafi wiązać cząsteczki wody. To właśnie dlatego znajduje powszechne zastosowanie w medycynie estetycznej.

Niestety w organizmie każdego człowieka ilość kwasu hialuronowego zmniejsza się wraz z wiekiem. Każdego dnia 30% substancji, znajdującej się w naszym ciele, rozpada się i jest na bieżąco odbudowywana. Niestety z czasem proces jego produkcji robi się coraz wolniejszy, przez skóra z wiekiem staje się mniej wiotka i jędrna.

Wstrzyknięcie kwasu hialuronowego w penisa prowadzi do zwiększenia jego objętości oraz długości. Efekty są widoczne zarówno w spoczynku, jak i we wzwodzie.

Jakie są przeciwwskazania do wykonania zabiegu?

Czynnikiem, który uniemożliwia przeprowadzenie zabiegu jest stulejka. Ponadto przeciwwskazaniami są także choroby związane z niedostateczną krzepliwością krwi, czy tkanką łączną. Nie mogą także występować żadne stany zapalne lub ropne w okolicach pachwin. Jego przeprowadzenie uniemożliwiają także choroby, takie jak opryszczka, wysypka w miejscu intymnym, przeziębienie oraz inne infekcje gorączkowe.

Nie można skorzystać z zabiegu również w przypadku, gdy pacjent ma uczulenie na którykolwiek ze składników preparatów.

Zabieg nie jest wykonywany u mężczyzn mających problemy z potencją. W takiej sytuacji powiększanie penisa mijałoby się z celem. Mężczyźni zmagający się z tym problemem powinni szukać pomocy u psychologa lub urologa.

W jaki sposób należy przygotować się do wykonania zabiegu?

Chcąc przygotować się do zabiegu, należy pamiętać, że podczas jego przeprowadzania, okolica intymna musi być wydepilowana. Na kilka dni przed zabiegiem nie można przyjmować leków przeciwzapalnych lub powodujących obniżenie krzepliwość krwi.

Na czym polega zabieg?

Powiększanie penisa kwasem hialuronowym to stosunkowo młoda metoda, ponieważ po raz pierwszy została zastosowana w 2003 roku w Korei. Od tamtej pory jest coraz powszechniej stosowana na całym świecie. Wszystko jest poprzedzone konsultacją lekarską, podczas której przeprowadzany jest szczegółowy wywiad. Lekarz zapoznaje się z problemem pacjenta i dowiaduje się, czy nie ma żadnych przeciwwskazań. Omawiany jest również przebieg całego zabiegu.

Przeprowadza się go w warunkach ambulatoryjnych. Substancja ma formę bezbarwnego żelu, który wstrzykuje się do prącia za pomocą specjalnej kaniuli. Wykonywane jest zaledwie jedno wkłucie u nasady penisa. Kolejnym krokiem jest rozprowadzenie preparatu na całej długości członka. Całość trwa od 20 do 40 minut. Efekty zależą od pierwotnej wielkości prącia i są widoczne od razu po zabiegu. Utrzymują się od 16 miesięcy do nawet dwóch lat.

Znieczulenie

Przed rozpoczęciem wstrzykiwania żelu, pacjent otrzymuje lek blokujący przewodnictwo nerwów czuciowych. Dzięki niemu wszystko odbywa się pod znieczuleniem miejscowym, a cała procedura jest bezbolesna.

Zalecenia po zabiegu

Bezpośrednio po przeprowadzeniu zabiegu może pojawić się obrzęk, zaczerwienienie lub zasinienie. Jest to naturalny objaw. W niektórych przypadkach mogą występować nierówności na powierzchni prącia. Nie jest to jednak powód do niepokoju. Z czasem substancja równomiernie się rozprowadza, a wszelkie nierówności znikają. Tego typu niedoskonałości są również sprawdzane na wizytach kontrolnych. W razie problemów mogą zostać skorygowane, ponieważ istnieje możliwość usunięcia nadmiaru wstrzykniętej substancji.

Kwas hialuronowy wiąże wodę w organizmie, co również będzie miało wpływ na efekty zabiegu, dlatego po jego przeprowadzeniu należy pamiętać, by wypijać 2 litry wody dziennie. Przez dwa dni po wykonaniu zabiegu, członek powinien być utrzymywany w zadartej pozycji.

Przez dwa pierwsze tygodnie należy zrezygnować z jakiejkolwiek aktywności seksualnej. Dzięki temu organizm będzie miał czas się zregenerować, a zaczerwienienie ustąpi. Ponadto, w tym czasie należy zrezygnować z brania gorących kąpieli, korzystania z sauny oraz wysiłku fizycznego.

Przez 2 do 4 tygodni należy wykonywać masaże członka. Umożliwią one równomierne rozłożenie kwasu hialuronowego. Przez ten czas należy wybierać raczej obcisłą bieliznę, która stabilizuje prącie.

Jak często można powtarzać zabieg?

Kwas hialuronowy jest składnikiem naturalnie występującym w organizmie, co niesie za sobą różnorodne skutki. Z jednej strony przekłada się na większe bezpieczeństwo podczas zabiegu, sprawiając, że nie ma powikłań, a ryzyko wystąpienia reakcji alergicznej jest minimalne, z drugiej strony substancja jest wchłaniana przez organizm i efekty nie są trwałe. Utrzymują się od około 16 miesięcy, do nawet dwóch lat. Warto jednak pamiętać, że zabieg stymuluje naturalną produkcję kolagenu, dlatego nawet po kompletnym wchłonięciu preparatu, efekty nadal mogą być widoczne. Nie ma też przeciwwskazań, by powtórzyć go po roku lub dwóch.

Ze względu na to, że kwas hialuronowy jest substancją, która naturalnie występuje w organizmie, istnieje możliwość jej ponownego zaaplikowania. Powiększanie penisa kwasem hialuronowym może być przeprowadzane co rok lub dwa.

Chcąc podtrzymać efekty, można po kilku miesiącach przeprowadzić korektę, dzięki której efekty utrzymają się dłużej. Warto wiedzieć, że zabieg nie powoduje powstawania blizn.

Powikłania po powiększaniu penisa kwasem hialuronowym

Zabieg nie powoduje skutków, które mogłyby przyczynić się do pogorszenia zdrowia. W przypadku, gdy po jego przeprowadzeniu pacjent stwierdzi, że członek jest zbyt mały lub zbyt duży, możliwe jest przeprowadzenie korekcji, poprzez usunięcie lub dodanie kwasu hialuronowego.

Podobne wpisy