Powiększanie penisa – czy to możliwe?

Rozmiar penisa to kwestia, która stanowi źródło kompleksów u wielu mężczyzn. W wielu przypadkach może negatywnie odbijać się na ich życiu seksualnym, pewności siebie czy psychice. Nic zatem dziwnego, że opracowywane są różnorodne sposoby, które mają na celu powiększenie penisa. Warto zastanowić się jednak nad tym czy powiększenie penisa jest możliwe, które metody mogą przynieść pożądane efekty, a które wiążą się z pewnymi zagrożeniami.

Ćwiczenia

Już w czasach starożytnych stosowano różnorodne ćwiczenia, których celem miało być powiększenie członka. Bogata tradycja nie idzie jednak w parze z wiedzą naukową, ponieważ nie istnieją jakiekolwiek medyczne dowody na to, że tego typu techniki faktycznie przynoszą efekty.

Co więcej, niewłaściwie wykonywane ćwiczenia mogą prowadzić do licznych kontuzji, obejmujących rozerwanie tkanki, rozciągnięcie żył, a nawet zaburzeń erekcji.

Tabletki i pompki reklamowane w internecie

Gdy myślimy o powiększaniu penisa, najczęściej przychodzą nam do głowy tabletki oraz pompki powszechnie reklamowane w internecie. Mimo tego, że są to najbardziej znane rozwiązania, ich stosowanie nie jest polecane przez lekarzy.

Pamiętajmy, że nie istnieje żaden lek lub suplement diety powiększający penisa, którego działanie byłoby potwierdzone naukowo. Pompki do powiększania penisa są wykorzystywane czasem przy problemach z erekcją. Stosowanie ich przy powiększaniu penisa przynosi zazwyczaj niewielkie, a do tego tymczasowe efekty i jest obciążone ryzyka uszkodzenia tkanki penisa, a w efekcie może mieć negatywny wpływ na erekcje.

Przecięcie więzadła wieszadłowego prącia

Jest to metoda wykorzystana coraz rzadziej. Chociaż jej stosowanie może przyczynić się do wydłużenia penisa o około 1,5 cm, to jest ona obarczona również wadą. Przecięcie więdła powoduje bowiem większą ruchomość nasady prącia oraz utrudnia kontrolę nad wzwodem, w efekcie negatywnie wpływając na sprawność seksualną pacjenta.

Powiększanie penisa kwasem hialuronowym lub przy użyciu allogenicznego przeszczepu tłuszczu

Podobnie jak przecięcie więzadła wieszadłowego, powiększanie penisa przy pomocy kwasu hialuronowego lub użyciu tłuszczu z brzucha albo ud, to metody wykorzystywane przez lekarzy. Tego typu zabiegi są przeprowadzane w specjalistycznych gabinetach.

W przypadku zabiegu z wykorzystywaniem kwasu hialuronowego, długość penisa może zwiększyć się nawet o 2,5 do 5 cm, a obwód o około 3 cm. Efekty mogą utrzymywać się przez około kilkanaście miesięcy. Po tym czasie kwas hialuronowy zostanie wchłonięty przez organizm.

Powiększanie penisa przy użyciu allogenicznego przeszczepu tłuszczu przebiega bardzo podobnie jak zastrzyki kwasem hialuronowym. W tym przypadku jednak wykorzystuje się tłuszczu pacjenta. Do zalet tego zabiegu należy fakt, że nie wykorzystuje się substancji obcej. Wadą jest fakt, że zaledwie część tłuszczu przyjmie się w miejscu docelowym, pozostała część zostanie z czasem wchłonięta przez organizm. Nim to jednak nastąpi, penis może być niesymetryczny.

Podobne wpisy