Rozmiar ma znaczenie, czyli wszystko o powiększaniu penisa

Kwestia rozmiaru penisa jest ważna dla wielu mężczyzn. Niestety nie każdy jest zadowolony ze swojego przyrodzenia. Wielu z nich uważa, że jest ono zbyt małe, dlatego szuka sposobu na zwiększenie jego wymiarów. Z pomocą przychodzi współczesna medycyna, która pozwoliła na opracowanie sposobów na powiększenie penisa. W efekcie mężczyźni, którzy zdecydują się sięgnąć po pomoc medyczną, mogą mieć przeprowadzony zabieg opierający się na wykorzystaniu jednej z kilku dostępnych metod.

Różnorodne sposoby powiększania penisa

Na przestrzeni lat opracowane zostały różnorodne metody np. powiększenie penisa kwasem hialuronowym, przy użyciu allogenicznego przeszczepu tłuszczu czy poprzez przecięcie więzadła więzadłowego prącia.

Przecięcie więzadła więzadłowego prącia

Chociaż jeszcze kilka lat temu była to dość popularna metoda powiększania penisa, obecnie już się jej praktycznie nie stosuje. Opiera się ona na przecięciu więzadła u nasady prącia, dzięki czemu jego długość się powiększa. Niestety wadą tego rozwiązania jest fakt, że penis staje się dużo bardziej ruchomy, co znacznie utrudnia kontrolę nad nim, gdy jest we wzwodzie, co negatywnie przekłada się na sprawność seksualną pacjenta.

Allogeniczny przeszczep tłuszczu

Zabiegi powiększania przy użyciu własnego tłuszczu zyskują na popularności. Wszystko dlatego, że przeszczep własnej tkanki jest dość bezpieczny. Zabieg polega na pobraniu tkanki tłuszczowej z uda albo brzucha. Później tkanki przygotowywane do wprowadzenia z powrotem w ciało pacjenta oraz zaaplikowane pod skórę przy pomocy specjalnej igły. Całość trwa około godzinę. Ponadto ta metoda sprawia, że członek prezentuje się naturalnie, a na jego powierzchni nie pojawiają się żadne grudki. Wadą zabiegu jest fakt, że nie może być przeprowadzony u osób bardzo szczupłych lub wysportowanych.

Powiększanie penisa kwasem hialuronowym

Korzystając z tej metody, można zwiększyć obwód członka o nawet 5 centymetrów oraz jego długość o 1-3 cm. W trakcie zabiegu preparat zawierający kwas hialuronowy jest wstrzykiwany w prącie. Jest to substancja naturalnie występującą w organizmie człowieka. Z tego względu z czasem zostaje wchłonięty przez organizm, co sprawia, że efekty zabiegu utrzymują się do dwóch lat. Po tym czasie zabieg może być wykonany ponownie.

Podobne wpisy