Powiększanie penisa – fakty i mity

„Czy wielkość ma znaczenie?” – nad tym pytaniem zastanawiają się mężczyźni w każdym wieku i tak naprawdę ciężko jest znaleźć odpowiedź, która ich usatysfakcjonuje. Często również przekłada się to na powstanie kompleksów – mających swoje korzenie w prywatnych chwilach z linijką w ręce oraz publicznych momentach w szatni po W-Fie, a ciągnących się do wieku dorosłego. Nic więc dziwnego, że coraz więcej mężczyzn rozważa czy powiększanie penisa nie jest rozwiązaniem dla nich. W tym artykule przedstawimy najpopularniejsze fakty i mity dotyczące tego zabiegu.

Można powiększyć penisa przy pomocy suplementów diety czy tabletek

Obecnie na rynku nie można znaleźć żadnych skutecznych tabletek ani suplementów diety, które przyczyniłyby się do wydłużenia prącia. Nawet jeżeli w telewizji, radiu, gazecie czy Internecie jest reklamowany wybrany produkt, warto samodzielnie poszukać dodatkowych informacji o nim. Czy posiada certyfikowane badania potwierdzające jego działanie? Nawet jeżeli zostaną znalezione, należy sprawdzić czy rzeczywiście laboratorium, które je przeprowadziło jest w pełni do tego uprawnione. W większości przypadków szybko zostanie odnaleziona informacja, że tak naprawdę jest to tylko próba żerowania na zdesperowanych mężczyznach. Czyli jest to MIT.

Tylko bardzo inwazyjna operacja zapewnia pożądane rezultaty

do końca – chirurgiczne powiększanie penisa rzeczywiście pozwala na dodanie kilku centymetrów członkowi (przede wszystkim w stanie spoczynku). Jednak nie jest to jedyne rozwiązanie dostępne na rynku. Jak już wspomnieliśmy wyżej, warto zrezygnować z tabletek i suplementów, a zamiast tego warto zainteresować się implantami, pompkami próżniowymi czy ekspanderami. Dodatkową metodą jest również przeszczep tłuszczu do członka, jednak tę kwestię omówimy poniżej. A więc w tym przypadku nie jest to ani MIT, ani FAKT.

Stosowanie pompek i innych ekspanderów jest bezpieczne i skuteczne

Powiązane z powyższym pytaniem, jednak zasługujące na osobną wzmiankę. Teoretycznie stosowanie ekspanderów czy pompek próżniowych do powiększania penisa jest bezpieczne oraz skuteczne, ale w praktyce wszystko sprowadza się do właściwej eksploatacji. Należy ściśle przestrzegać wytycznych i przeciwwskazań wymienionych w załączonej instrukcji, a zauważone nieprawidłowości podczas stosowania należy niezwłocznie zgłosić lekarzowi. Dodatkowo warto zwrócić uwagę na rodzaj materiału, z którego został wykonany produkt – w szczególności tańsze urządzenia mogą powodować reakcje alergiczne. Załóżmy jednak, że użytkownik wykorzystuje te urządzenia poprawnie – wówczas zdecydowanie jest to FAKT.

Zabieg można zastąpić dedykowanymi ćwiczeniami

Choć wielu Panów prawdopodobnie tego próbowało, niestety jest to jedna z niewielu części ciała, której nie można powiększyć przy pomocy nawet najbardziej intensywnych ćwiczeń. Bez odpowiedniego oprzyrządowania lub bardziej czy mniej inwazyjnych metod penis będzie zawsze posiadał takie same wymiary – zarówno w wzwodzie, jak i w stanie spoczynku. Jest to więc kolejny MIT.

Pogrubienie członka jest tym samym co powiększenie penisa

Wielu mężczyzn utożsamia powiększenie penisa wyłącznie z jego wydłużeniem, jednak równie popularnym zabiegiem, co chirurgiczne dodawanie centymetrów do długości, jest zwiększanie grubości członka. Można dokonać tego na wiele sposobów, jednak do najpopularniejszych należą takie techniki, jak wykorzystanie allogenicznego przeszczepu tłuszczu lub kwasu hialuronowego. W rzeczywistości zarówno wydłużanie, jak i „pogrubianie” penisa jest jego powiększeniem – jest to więc FAKT, choć nie aż tak oczywisty.

Zabieg raczej nie wpływa na długość penisa w stanie erekcji

Po zabiegu rzeczywiście będzie można zauważyć kilka więcej centymetrów, jednak wyłącznie gdy członek jest w stanie spoczynku. W wzwodzie zmiana będzie właściwie niezauważalna, wynosząc może 30mm do 1 cm. Należy to zaakceptować bądź całkowicie zrezygnować z poddania się zabiegowi, ponieważ jest to FAKT.

Powiększenie penisa wpływa na jakość życia seksualnego

To jest bardzo skomplikowane pytanie, ponieważ samo w sobie powiększenie penisa może nie wprowadzić znaczących bądź nawet żadnych zmian w życiu seksualnym. Jest to związane z powyższym punktem, a mianowicie obecności dodatkowych centymetrów wyłącznie w stanie spoczynku. Jednak zaczęliśmy ten artykuł od tematu kompleksów – zabieg powiększania członka czy stosowana pompka może sprawić, że mężczyzna poczuje się pewny siebie. A to już teoretycznie może wpłynąć na jakość życia seksualnego. Jest to więc kolejny pół-MIT i pół-FAKT – wszystko zależy od punktu widzenia.

Podobne wpisy